Publikováno

Chovejme se k přírodě více ohleduplně, vrátí nám to.

Stačí začít maličkostmi. Nemusíte být úplný eko aktivista, abyste našli vhodnější varianty pro produkty, které běžně používáte třeba i každý den. Plastová jednorázová pera můžete jednoduše nahradit papírovými, která jsou lépe rozložitelná, nebo si rovnou pořídit pero plnicí. Jeho pořizovací cena se někomu může zdát, oproti běžným jednorázovým propiskám, dražší, ale pokud se o pero budete hezky starat, vydrží vám celý život. Je to tedy celkem výhodná investice.

Jednorázová brčka je možné nahradit nerezovými, která se navíc dají použít pro studené i teplé nápoje. Údržba nerezových brček je velmi jednoduchá.

Jednorázové obaly na pokrmy lze nahradit opakovaně použitelnými. Není hezké mít svou vlastní krabičku na svačinu či oběd, kterou můžete použít znovu a znovu a znovu? Některá stravovací zařízení vám dnes už běžně připraví pokrm do vlastní nádoby.

Igelitové tašky můžete nahradit pratelnými látkovými. Ideální je mít takové tašky alespoň dvě nebo tři.

Víceméně každý “neekologický” produkt má svou ekologickou variantu. Dnešní doba nám nabízí plno možností, jak dělat něco lépe. Jsme obklopeni velkým výběrem produktů a vše je snadno dostupné. V naší nabídce naleznete mnoho produktů, které vám pomohou udělat svět lepším místem pro přítomnost i budoucnost.